Kedves Látogató! Szeretettel köszöntjük iskolánk honlapján!

"Ahogyan ma tanítunk, olyan lesz a holnap."
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllSzent-Györgyi Albert

A Liszt Ferenc Általános Iskola 1972-ben épült a Kertvárosban. Jelenleg nyolc évfolyamon két párhuzamos osztállyal működik országosan is egyedi formában.
Az ének-zene-mozgásművészeti osztályban folyó képzést igényes zenei hagyományokra építettük. Az emeltszintű ének-zene tanításon túl tanítványaink órarendi keretben szerezhetnek jártasságot a néptánc és a moderntánc területén. Ez az osztály városi beiskolázású.
Az idegennyelv-informatika irányultságú osztály sajátossága, hogy az informatika oktatás az első osztályban indul. Nyolcadik osztály végéig tanulóink ECDL Start vizsgabizonyítványt szerezhetnek.
Iskolánkban angol vagy német nyelv tanulására van lehetőség heti 3-4 órában, tenterv szerint a harmadik osztálytól, szakköri szinten a kezdő évfolyamoktól is.

Büszkék vagyunk
tanulóink tudás- és neveltségi szintjére, személyiségük, értékrendjük formálásában elért eredményeinkre
továbbtanuló diákjaink étékálló tudására,
hagyományos rendezvényeink színvonalára, hangulatára,
a kölcsönös megbvecsülésen alapuló sikeres szülői kapcsolattartásunkra,
a kórusmuzsika területén elért rangos országos és nemzetközi sikereinkre, méltón névadónk, Liszt Ferenc szelleméhez.

"Vezércsillagom az legyen, hogy Magyarország egykor büszkén mutathasson rám."
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Liszt Ferenc

Kiemelkedő eredményeket érnek el tanulóink évről-évre a következő területeken:
tanulmányi versenyeken (anyanyelv, matematika, idegen nyelv)
művészeti versenyeken (vers- és prózamondás, népdaléneklés, moderntánc)
sportversenyeken (torna)

Megyei szintű, saját szervezésű versenyeink:
-angol-német fordító verseny
-Vajda József népdaléneklési verseny
-„Olvasás gyönyörűsége” olvasó verseny

A városban egyedülálló udvarunk szabadtéri játékokkal, füves pályával, nyitott színpaddal, kosárlabda pályával kiváló lehetőséget biztosít a szabadidő eltöltéséhez.

Amennyiben rövid tájékoztatónkkal felkeltettük az Ön érdeklődését, vonzónak találja képzési formáinkat és eredményeinket, bővebb információkkal a nyílt óvodás szombatokon, vagy telefonon állunk rendelkezésére.